Leśne warsztaty
Co to takiego? Jak wyglądają? Co dają? Jak się zapisać?
Podczas warsztatów uruchamiamy nasze zmysły. Zanurzamy się w leśnych dźwiękach, zapachach, barwach i strukturach. Uruchamiamy świadome czucie własnego ciała.
Z pomocą osoby prowadzącej, a następnie samodzielnie – uczymy się wyciszać i być tu i teraz. Krok po kroku stajemy się częścią lasu, zatapiając się w kojącym spokoju, wdzięczności i akceptacji. Stałym elementem są prowadzone wizualizacje z relaksacjami, ćwiczenia na uważność, wspólne picie herbaty lub sporządzonych na miejscu ziół, praktyczne ćwiczenia na radzenie sobie z natrętnymi myślami.
Dodatkowo każde spotkanie ma temat przewodni np. antystresowy (praca ze stresem, nadmiarem bodźców i myśli), kreatywny (ćwiczenia pobudzające twórcze myślenie), praca z ciałem, z warsztatem oddechowym, spacerem zielarskim, z olejkami eterycznymi i inne.
Warsztaty trwają od 3 do 5 godzin od wiosny do późnej jesieni oraz do 2 godzin zimą.
Jakie przyniosą Ci korzyści?
Lista korzyści jest długa i może się rozszerzać wraz ze specyfiką konkretnego spotkania. Podstawowe korzyści to: wyciszenie myśli znacząca redukcja poziomu stresu podniesienie koncentracji rozluźnienie ciała wzmocnienie kreatywności podniesienie odporności organizmu wzmocnienie kontaktu z samym sobą nabycie narzędzi do pracy ze stresem i jego skutkami na co dzień wzmacnianie więzi z naturą
Gdzie się odbywają?
W warsztatach odbywających się cyklicznie możesz wziąć udział na terenie lasów otaczających wieś Sulistrowice, Sulistrowiczki. Są to tereny w bezpośrednim sąsiedztwie góry Ślęży (góra Radunia, wzgórza Oleszeńskie), ok. 40 km od Wrocławia. Spotkania organizujemy również na terenach zielonych Wrocławia (głównie Las Osobowicki) oraz w lasach otaczających Częstochowę. Dla grup zorganizowanych – w miejscach zapotrzebowania na warsztat, po indywidualnych ustaleniach.